De leerstof van het theorie-examen is over het algemeen niet erg ingewikkeld, het zijn heel veel kleine weetjes. Toch blijkt in praktijk dat een hoop cursisten moeite hebben om te slagen voor het theorie-examen.
Met name de onderdelen Kennis en Inzicht worden als lastig ervaren. Dit komt doordat de foutenmarge erg klein is; 2 fouten van 12 kennis vragen (83% goed) en 3 fouten van 28 inzicht vragen (89% goed).
Daarnaast is het noodzakelijk dat de kennis op orde is om voor het onderdeel inzicht te slagen. De cursist moet dus alle leerstof beheersen om te kunnen slagen, immers overal kan een vraag over gesteld worden en de foutenmarge is erg klein. Om alle leerstof in een keer te leren en alles te onthouden is nagenoeg onmogelijk.
Daarom is er gekozen om naast de e-Learning ook klassikaal te behandelen en de leerstof te verdelen in 6 verschillende modules. Dit maakt de leerstof behapbaar en de cursist kan dan gericht een bepaald deel van de leerstof onder de knie krijgen en oefenen.
Alle negen onderwerpen die getoetst worden tijdens het theorie-examen komen aan bod. De cursist kan zelf een keuze maken welke module(s) nog nodig zijn om zijn/haar kennis naar het gewenste niveau te krijgen om te slagen. Door de leerstof te bestuderen en de oefenvragen per hoofdstuk te maken krijgt de cursist inzicht welke module(s) het beste aansluiten bij zijn of haar leerbehoefte. Als een cursist al een keer gezakt is voor het theorie-examen kan hij of zij aan de hand van het uitslagformulier zien welke module(s) het beste bij de leerbehoefte van de cursist past.
Per module kan de cursist als voorbereiding al de desbetreffende hoofdstukken doornemen en vragen oefenen specifiek over dat hoofdstuk.
Aan het begin van de les krijgt de cursist de gelegenheid om nog vragen te stellen naar aanleiding van de doorgenomen leerstof of thuis gemaakte vragen. Daarna zullen er mogelijke examenvragen in de les behandeld en besproken worden, specifiek over het onderwerp waar de desbetreffende module over gaat.
Door oefenexamens te (blijven) maken en te leren van de gemaakte fouten wordt de leerstof herhaald en zo wordt de opgedane kennis in het lange termijn geheugen opgeslagen waardoor de slagingskans aanzienlijk vergroot wordt